Dětský den

21.06.2014 00:00

V sobotu 21. června proběhl již tradiční dětský den na Stráni pořádaný Sborem dobrovolných hasičů Najdek. Letošního ročníku se zúčastnilo několik dalších dobrovolných hasičů, a to ze Svratky, ze Žďáru nad Sázavou v Klášteře, z Přibyslavi a firemní hasiči ze Žďasu a. s.  Pro děti bylo připraveno několik stanovišť s úkoly, jako chytání rybiček, koulení s pneumatikou, lanová dráha přes řeku či trocha tělocviku, a za splnění alespoň pěti z nich na ně čekala sladká odměna. Dále děti mohli vyzkoušet skákací hrad a trampolínu. Návštěvníci mohli shlédnout požární zásah přibyslavských hasičů, kteří uhasili hořící automobil a hasiči z Kláštera pak ukázali práci se stříhací technikou. Viděli jsme zásah historického požárního vozidla Praga RS svrateckých hasičů a nakonec se nám předvedli i firemní hasiči ze Žďasu a. s., kteří přivezli ukázat svůj multicar. K dispozici bylo také několik vojenských vozidel, jako Praga V3S, Praga PLDvK. 53/59 neboli „Ještěrka“ a vozidla UAZ 469, které brali návštěvníky na projížďky. I přes ne moc teplé počasí hasiči z Najdeku na závěr připravili překvapení v podobě hromady pěny, kterou mohli všichni probíhat a užít si v ní spoustu zábavy. Doufáme, že se všem dětský den líbil, a těšíme se na další ročník.

 

                                         Za Sbor dobrovolných hasičů Najdek – Soptíci.