Pasování malých hasičů

23.06.2014 00:00

Celý školní rok jsme se každé pondělí scházeli na hasičské zbrojnici v Najdeku, kde jsme se učili vše o požárním sportu a trénovali na hry Plamen. Na poslední schůzce 23. června jsme uslyšeli hasičskou sirénu a přiběhli starší hasiči, že na Stráni hoří, jestli jim pomůžeme s hasením. Rychle jsme naskákali do aut a cestou jsme zjistili, že doopravdy hoří. Po příjezdu jsme z aut rychle vyskákali, spojili hadice jako na soutěži, a utíkali k požáru domečku z palet. Někteří z nás byli trošku vyděšení z pravého ohně, ale všechno jsme zvládli a požár zdárně uhasili. Bylo to naše první setkání opravdovým ohněm, který jsme mohli uhasit. Pak přišlo na řadu křtění. Všechny nás postupně jmenovali, vymáchali v kádi se studenou vodou a plácli po zadku obrovskou vařečkou. Od zasloužilých hasičů jsme přijali gratulace, polštář s hasičským autem a sladkosti. Řada s křtěním přišla i na naše vedoucí, kteří byli také vymácháni ve vodě. Potom, co jsme se všichni vyfotili a pak převlékli do suchého oblečení, tak jsme šli opékat špekáčky. Všichni jsme si poslední schůzku moc užili a už se těšíme na příští školní rok.

 

                            Za Sbor dobrovolných hasičů Najdek – Soptíci.