Procházka pohádkovou říší a Sranda mač

21.06.2014 00:00
Jako poslední výlet letošního roku jsme zvolili dobrodružství v pohádkové říši skřítka Fábuly v Kamenici pod Lipou. Na cestu jsme vyrazili v sobotu 21. června. Hned po příjezdu nás uvítala Ježibaba s princeznou, které nás uvedli k vodníkovi, který nám vysvětlil, co budeme dělat. Čekala nás cesta Ztraceným světem a Temným sklepením. Ti, co uměli číst, tak po celé cestě sbírali písmenka, ze kterých pak na konci složili kouzelné zaklínadlo. Ti, co číst neuměli, hledali pohádky. V Temném sklepení na nás čekala čarodějnice, která ale vůbec neuměla zpívat a vařit, a měla za souseda čerta, který si některé z nás v pekle chtěl nechat. Ve Ztraceném světě jsme našli Budulínka, Jeníčka s Mařenkou a princeznu, které uletěl Pták Ohnivák. Všichni jsme zdárně peklu unikli a našli všechny pohádky i zaklínadlo, za což nás vodník pasoval na rytíře. Před odjezdem jsme si ještě chvíli hráli s hlavolamy a nakonec nás čekala zmrzlina v pohádkové cukrárně.
Hned po návratu nás čekal Sranda mač, soutěž v požárním útoku. Jako první se na start postavili naši nejmenší, kteří na první pokus nezvládli trefit oba terče, ale při druhém pokusu se jim to již povedlo a sklidili velký potlesk. V tomto týmu byl zároveň i nejmladší účastník závodu. Poté přišli na řadu starší, kteří už závodili za tmy, ale bohužel se jim ani jeden pokus nepovedl. Ale všichni jsme si užili dost srandy a pokračujeme v tréninku. Po soutěži jsme se přesunuli na naši hasičskou zbrojnici, kde jsme všichni spali. Ráno jsme se nasnídali a pomalu si pro nás přijížděli rodiče. Příští rok se zúčastníme znovu a určitě se umístíme.

 
 
                            Za Sbor dobrovolných hasičů Najdek – Soptíci.